Czyszczenie wymienników płytowych

Wymienniki płytowe dzięki swej zwartej konstrukcji są ekonomiczne i skuteczne, ale podczas swej pracy zbierają się w nich zanieczyszczenia, osady i kamień zmniejszające powierzchnię wymiany, co w dłuższej perspektywie prowadzi do całkowitego zablokowania przepływu, w ten sposób wyłączając wymianę ciepła.

Z pomocą przychodzi wówczas nasze doświadczenie zebrane podczas budowy i serwisowania zamkniętych obiegów ciepła oraz wymiany ciepła w maszynach myjących oraz destylatorach. Opracowaliśmy skuteczną technologię maszynowego mycia wymienników płytowych i dziś jesteśmy gotowi świadczyć takie usługi również na potrzeby naszych kontrahentów.

Nasza autorska metoda precyzyjnego kierowania strumienia czyszczącego do poszczególnych płyt wymiany dostarcza rezultaty dwu-, a nawet trzykrotnie lepsze niż zwykłe przepłukiwanie. Cały proces odbywa się w zamkniętym obiegu wody technologicznej z dodatkiem dedykowanych środków chemicznych. Proces jest w 100% ekologiczny ponieważ woda w obiegu jest na bieżąco filtrowana i destylowana w destylatorze przemysłowym DW80 naszej produkcji.

© Eko-Pil 2019
  Polityka prywatności (cookies)