Odolejacze grawitacyjne OGP

Pływające odolejacze grawitacyjne firmy EKO-PIL z serii OGP są urządzeniami przeznaczonymi do zbierania olejów i innych cieczy węglowodorowych z powierzchni wody. OGP cechują się ponadprzeciętną skutecznością i dużą wydajnością separacji oleju, a ich prosta konstrukcja zapewnia długotrwałą i bezawaryjną pracę przy znikomych kosztach eksploatacyjnych i niewielkim koszcie zakupu.

Bezobsługowe

umieszczony w zbiorniku odolejacz samoczynnie dostosowuje się do zmieniającego się poziomu cieczy w zbiorniku. Obsługa sprowadza się do usuwania zebranego oleju oraz czyszczenia pływaka z zanieczyszczeń.

Wydajne

najmniejszy odolejacz OGP 1 zbiera w godzinę do 30 litrów oleju, większe odolejacze (OGP-3, OGP-4) nawet więcej niż 100 litrów. Im więcej oleju w zbiorniku tym większa wydajność odolejania

Małogabarytowe

Pływak odolejacza OGP-1 jest wielkości kartki A4.

Pływak odolejacza OGP 1. Odolejacz grawitacyjny OGP 1e, OGP-1p, OGP-2, OGP 3, OGP 4.

Ekologiczne

pozwalają dłużej wykorzystywać kąpiel technologiczną bez wymiany, oszczędzając zużycie wody. Zebrany olej ma niską zawartość wody i często nadaje się do ponownego wykorzystania.

Ekonomiczne

odolejacze są tanie w zakupie i eksploatacji. Nie posiadają żadnych części zużywających się.

Uniwersalne

Mogą być stosowane w wielu typach maszyn: myjkach, malarniach, galwanizeriach, zarówno w małych jak i dużych, otwartych zbiornikach technologicznych. Modułowa konstrykcja umożliwia dostosowanie do różnych aplikacji w tym zbierania oleju z bardzo małych powierzchni oraz instalacja na mobilnych wózkach.

Skuteczność

Olej pływający po powierzchni zbiornika jest efektywnie zbierany do wizualnego czysta. 

Galeria zdjęć

Pływak odolejacza OGP 1. Odolejacz grawitacyjny OGP 1e, OGP-1p, OGP-2.

Odolejacz OGP 1p zainstalowany w zbiorniku mycia myjki tunelowej.

Pływak odolejacza OGP 3. Odolejacz grawitacyjny OGP 3p, OGP 4p, OGP-3, OGP-4.

W większych zbiornikach, w tym w zbiornikach otwartych stosowane są pływające odolejacze serii OGP 3 lub OGP 4, zbierające nawet ponad 100 litrów oleju w ciągu godziny. Dzięki modułowej konstrukcji odolejacze można łączyć w zespoły pływaków.

Mobilny odolejacz na wózki, w wykonaniu do zbiorników z małymi włazami OGSM 1.

Mobilny odolejacz na wózki, w wykonaniu do zbiorników z małymi włazami OGSM 1. Na zamówienie możliwe do wykonania również mniejsze wersje.

Trwałe.

Odolejacze są wykonane ze stali nierdzewnej i nie posiadają elementów zużywających się.  

© 2022 EKO-PIL sp. z o.o. sp.k.
tel. +48 58 691 7500     |     ekopil@ekopil.com
| DUNS: 851554989 | REGON: 386296866 | KRS: 0000845894 | VAT EU: PL6040218607 | EORI: PL604021860700000 |

Polityka prywatności (cookies)